Trampolína 366 pro zdravé nohy
Nohy jsou nepostradatelnou součástí našeho těla a kdokoli z vás není upoután na invalidní vozík, měl by být nesmírně vděčný, že může chodit a své dolní končetiny maximálně využívat. Ono to totiž úzce souvisí i s psychikou, čím více chodíme, běháme či skáčeme, tím máme lepší náladu a jen tak nic nás nerozhodí. Pravděpodobně jde o to, že práce velkých stehenních a lýtkových svalů posiluje srdečně cévní systém a tím pádem se důkladně podpoří lymfatický a imunitní systém a dochází k hormonální rovnováze, tedy k ideálnímu stavu fungování lidského těla. Poněkud jsme v této úvaze zjednodušili tisíce metabolických procesů v organismu, abychom tu naznačili, jak důležité je procvičování zejména dolní části těla.
Můžete to zkusit i s trampolínou – velká zahradní trampolína 366 je obrovskou výzvou pro děti a z nich bychom si měli brát vzor. Skákání uvolňuje spoutanou mysl různými předsudky, pracovními vztahy a povinnostmi, formálními zvyklostmi, které nás spíše brzdí v přirozeném projevu radosti a veselí.
Skákání výrazně posiluje svaly dolních končetin – zejména to budete vnímat na lýtkách a pak i na hýždích a stehnech, a to nemusíte ani zařazovat akrobatické prvky. Pohyb na nářadí větších rozměrů, například na trampolíně 366, vás brzy unaví a bude vám stačit pouhých pět minut cvičení, abyste zjistili, jak náročné a namáhavé to je. Někteří lidé tvrdí, že je to náročnější, než běh, ale podstatné je, že na měkké odrazové ploše tolik nenamáháte klouby, jako právě při běhání v teniskách po asfaltu nebo zpevněné lesní cestě.
Cvičte naboso – vyzujte se z bot a sundejte si ponožky, nebo využijte ponožky neklouzavé, každopádně neskákejte v obuvi. Tento pohyb je totiž ideální pro podporu nožní klenby. Mnoho lidí dnes trpí deformacemi chodidel, způsobenými nevhodnou obuví, navíc v botách trávíme příliš mnoho času a bosí chodíme jen doma v bytě, a někdy ani to ne. Trampolína tedy může být váš společník pro udržení zdravých nohou a chodidel, která potřebujeme pro správné držení těla a zakřivení páteře.