Kam se nerezové zábradlí nehodí
Jednou z možností, jak zvýšit bezpečnost terasy či schodiště, je bezesporu jejich ohrazení zábradlím. Je to jednoduchý a relativně levný způsob, a tak není divu, že je tak často využívaný. A je jasné, že také existuje velká spousta všech možných druhů a typů, které je možné použít.
Jedním z těch, které je poměrně rozšířené, je i nerezové zábradlí KMK Design. Jeho výhody jsou na první pohled patrné – je to především pevnost a také odolnost vůči vnějším podmínkám. To vše jej předurčuje především k umístění v exteriéru, avšak je možné použít jej i uvnitř.
Zdálo by se tedy, že se jedná o univerzální typ, který je možné dát všude. Tak tomu je ale pouze na první pohled. Jako všechny ostatní druhy, i tento má své nevýhody, se kterými je potřeba počítat. A ty jeho použití omezují.
Tou první je tepelná vodivost. Ta představuje problém především v zimě a v horkém létě. V některých případech může být někdy i prakticky nemožné se jej dotknout holou rukou, aniž bychom se popálili. Ovšem pokud se jej nemůžeme zachytit, pak jeho efekt rozhodně není takový, jaký by mohl být.
V zimě je zde navíc to nebezpečí, že schody mohou namrznout. Pak po nich může být bez držení prakticky nemožné sejít. Avšak pokud se zároveň nemůžeme dotknout zábradlí, pak se sestup může změnit ve skutečně nebezpečnou záležitost.
Problémem pro některé lidi také může být jeho tvrdost. I když je teplota přijatelná, nelze popřít, že rozhodně není do ruky nejpříjemnější. Navíc nám umožňuje kumulovat statickou elektřinu, což znamená, že dříve či později dostaneme lehký elektrický šok. A to také není dobré.
Je tedy jasné, že je vhodné jej použít především v kombinaci s jinými materiály, a nechat jej samostatně pouze tehdy, pokud již skutečně není zbytí. Tak se vyhneme většině problémů při současném zachování všech výhod. A to je rozhodně dobře.