Betonové ploty na Olomoucku mají životnost zhruba čtyři desítky let
O betonových plotech se uvádí, že dobře chrání objekty před větrem, prachem a hlukem a také před zvědavými lidmi z okolí. Jejich výstavba je rychlá, na rozdíl od jiných typů zděných materiálů.
Problematičtí sousedé nebo nevzhledná stavba v sousedství – mít pohodové sousedy, s nimiž dobře vycházíte, je určitá životní výhra. Pokaždé to ale nevyjde a tehdy je pak výhodné oddělit od sebe oba pozemky vyšším zdivem. Když se do toho budete chtít pustit z obyčejných cihel nebo tvárnicových bloků, slušně se vám to prodraží, budete muset řešit vyhloubení poctivé prohlubně pro základovou desku po celé délce oplocení a ještě výstavba potrvá mnoho dní. S betonovými ploty Olomouc, které se staví z tenkých desek o rozměrech 50 x 200 cm, ušetříte čas, peníze a spoustu energie.
Životnost a nároky na údržbu – jedna z vašich prvních otázek na toto téma bude směřovat k náročnosti údržby a životnosti celé stavby, může vám připadat, že se beton po dvou letech začne drolit, praskat vlivem deště, sněhu a mrazu, anebo v důsledku teplotních výkyvů, které panují za letních veder a za bouřkových srážek s krupobitím. Tato technologie je však dobře zmapována, vychází z předpokladu, který musí splňovat železobetonové stavby mostních konstrukcí a výškových budov, nemusíte mít tedy obavy, že by se oplocení za pár let sesypalo jako domek z karet. Průměrná životnost betonu je přibližně 40 let.
Hodí se k masivnímu dřevu i k okrasné zeleni – když se vám podaří trefit vhodnou barvu betonových bloků, můžete je skloubit s dřevěnými latěmi či hranoly a vytvořit tak zajímavou a atraktivní koncepci okraje pozemku. Před betonovými panely může být vysázen živý plot, mohou tu zahradu zdobit okrasné trvalky i ovocné stromy. Betonový plot se hodí k jakémukoli řešení pozemku, ať už se nachází na rovném terénu, nebo je svažitý a odstupňovaný.