Čím je odlišný dětský stan pro holčičky od toho pro kluky?
Ačkoliv stanování již není tak populární, jako bylo kdysi, i dnes bývá dětmi nadšeně přijímáno. Je to především z důvodu novoty – přeci jen, jak často spíme ve stanu? Navíc, možné to je prakticky jen v létě, což tomu přidává další punc exkluzivity.
Vzhledem k tomu, jak je mezi dětmi oblíbené, je pochopitelné, že výrobci začali vyrábět stany určené speciálně pro ně. Ty levné modely, na které obvykle narazíme v nejrůznějších super a hypermarketech, samozřejmě nejsou tak kvalitní, jako ty klasické, a rozhodně se nehodí například pro dvoutýdenní pobyt pod stanem. Ovšem například pro přespání na zahradě jsou dostačující.
Pochopitelně si můžeme vybrat z mnoha nejrůznějších typů, ať už se jedná o klasické „áčko“, kopuli, či třeba týpí. Barevných variant je pak ještě mnohem víc. Můžeme najít jednoduché, nebo s duhovými barvami, případně s postavičkami z oblíbených dětských filmů a seriálů.
Zajímavé je, že je můžeme rozdělit na dětský stan pro holčičky https://www.chytraliska.cz/produkt/stan-zamek/ a pro kluky. Proč ale toto rozdělení je, když v této době jejich vývoje je rozdíl, alespoň co se schopností týče, minimální? Navíc je potřeba říci, že se obvykle liší především v barvě.
Ty holčičí mají často pastelové barvy, převládá pak růžová. To vychází z předpokladu, že dívky chtějí být jemné princezny, a že stan bude sloužit jako jejich hrad. Ty klučičí naopak mají barvy výraznější, a převládá zde modrá.
Otázkou samozřejmě je, zda je toto rozdělení nutné. Koneckonců, především v dnešní době, mnoho holčiček nechce být princeznami. Často si hrají s autíčky stejně často, jako s panenkami, a mohou mít stejné zájmy jako kluci. A samozřejmě to platí i naopak, i když právě tady na to bývá nahlíženo ještě s větším despektem – kluci přeci musí být ti silní chlapi, pro ně se nehodí hrát si například s panenkami, ne?
Je na čase, abychom se od těchto stereotypů osvobodili, a respektovali zájmy a záliby našich dětí. Jen tak totiž budou skutečně šťastné.